Zdobycie nowej przestrzeni użytkowej pod miejsce produkcyjne, magazyny, czy też warsztaty wiąże się z dużymi kosztami. Hale z płyt warstwowych stanowią inwestycję, nad którą z każdym kolejnym rokiem zastanawia się coraz więcej przedsiębiorstw, czy też osób prywatnych, rozkręcających swoją własną działalność.
Są one niepodważalnie tańsze od obiektów murowanych, a możliwość wykonania konstrukcji idealnie dopasowanej do potrzeb danej firmy to z pewnością atut. Od czego zatem zależy koszt takiej hali namiotowej?
Brak ogólnych cenników
To bardzo częsta praktyka wśród producentów hal z płyty warstwowej i to z bardzo prostego powodu – każdy projekt jest inny, nie da się więc wrzucić wszystkiego do jednego, przysłowiowego worka. Cena takiej inwestycji klaruje się w momencie, kiedy inwestor jasno określi między innymi:
- z czego wykonana będzie konstrukcja (może być ona stalowa lub aluminiowa),
- jak duży będzie cały obiekt (jego długość, szerokość oraz wysokość),
- rodzaj dachu (dwuspadowy, wielospadowy, dodatkowo ocieplany),
- ilość elementów dodatkowych, takich jak drzwi, okna, bramy, podjazdy, odbojniki, orynnowanie, oświetlenie, wentylacja i wiele innych,
- rodzaj poszycia całego obiektu.
Możliwość dalszych modyfikacji
Decydując się na hale z płyt warstwowych nie trzeba myśleć o tym, co się z nimi stanie w przyszłości, gdy działalność się rozwinie. Są to obiekty podatne na zmiany oraz modernizacje. Gdy nastąpi taka konieczność można je bez problemu powiększać, przestawiać, czy też dodawać do nich nowe elementy, takie jak np. dodatkowy wjazd, czy też drzwi.